Tayland Ülkesini Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

Tayland Ülkesini Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

Tayland harika doğası ve ekonomik konaklama seçenekleriyle hem yaz tatili yapmak isteyenler hem de değişik etkinlikler denemek isteyenler için değerlendirilebilecek cennet gibi bir tatil rotası…

Doğayla İç İçe

Tayland, dünyanın en güzel plajlarının olduğu ülkelerden bir tanesidir. Tayland, deniz-kum-güneş üçgeninde tatil yapmayı sevenler için uygun bir tercihtir. Bu sahillerde dilediğiniz gibi denize girebilir, güneşin tadını çıkarabilir, beyaz kumlarda uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Bu doğal güzellikler ve huzurlu doğa, hem çiftler için basmasa kaçamaklar ya da balayı organizasyonları; hem de aile tatilleri için en uygunudur.

Vizesiz ve Ekonomik

Tayland’a vizesiz giriş yapıp 30 gün kalabiliyorsunuz. Tayland oldukça turistik bir ülke olmasına rağmen yeme-içme fiyatları birçok yurt dışı tatil destinasyonuna göre daha uygun kalmaktadır.

Her Daim Sıcak İklime Sahip

Muson ilkiminin etkisi altındaki bu güzel ülkede, temel olarak üç mevsim yaşanmaktadır. Soğuk ve kuru mevsim, Kasım sonundan Şubat ayına kadar devam eder.  Ancak havanın tamamen güzel olduğu bir dönemde gitmek isterseniz sıcak ve kuru mevsim en ideali olacaktır. Mart’tan Mayıs’a kadar süren bu mevsimde, sıcaklık genelde 30 derece civarında seyreder. Tayland’a gezi düzenlemek için en kötü mevsim ise Mayıs’tan Ekim’e kadar süren yağışlı mevsimdir. Bu sürede sıcaklık yine 30 derece civarındadır. Ancak yağışlar artık yavaştan başlamıştır. Mayıs’tan Kasım’a kadar süren bu dönemde, Tayland nemlidir.

Tayland Ülkesini Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

Mutfak Lezzeti

Büyük çoğunluğu Budist olan Tayland’da büyüleyici güzellikte birçok tapınak yer almaktadır. Deniz tatili yaparken aynı zamanda bu tapınakları gezerek değişik bir kültürü keşfedebilir, Tayland kültürün bir parçası olan yüzen marketlerde alışveriş yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü kendine özgü Thai lezzetlerini denemek de başka bir deneyim olacaktır.

Doğal Hayatı

Tayland, dünyanın en bilge hayvanalarından fillerin evidir. Filler ülkede o kadar önemli bir yer tutuyor ki, Tayland’ın simgesi bile fildir. Tarih kitaplarına göre, 1850 yılında Tayland’da 100 binden fazla fil yaşıyordu. Fildişi ticareti ve fil eti tüketimi için yapılan kontrolsüz avlanma ile bu fillerin sayısı 2 bine düşmüştü. Şu anda pek çok uluslararası kuruluş, gönüllülerin de desteği ile Tayland’da fillerin kurtarılması için çalışmalar yapıyor. Tayland’a düzenleyeceğiniz geziye, fillerle vakit geçirmeyi de ekleyebilirsiniz. Kalacağınız bölgeye yakın bir fil barınağı bulmaya çalışın. Böylede fillerle vakit geçirirken onların zarar görmediğinden emin olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir