Kamu Lojmanlarının Yeni Kira Bedelleri Belli Oldu

Kamu Lojmanlarının Yeni Kira Bedelleri Belli Oldu

Kamu lojmanlarının yeni kira bedelleri belli oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün, kamu lojmanları için uygulanacak kira bedellerine ilişkin tebliği bugün yayımlandı. Buna göre, her bir metrekare için kamu lojmanları kirası kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlarda 3,07 TL, kalorifersiz konutlarda 4,80 TL ve kaloriferli konutlarda ise 6,30 TL olarak belirlendi.

Kamu lojmanları için uygulanacak kira bedelleri, bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Emlak Genel Tebliği ile açıklandı. Buna göre, 2021 yılında her bir metrekare için ödenecek aylık kira bedelleri belirlendi. Yeni bedeller, 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak.

“METREKARE ÜCRETLERİ BELİRLENDİ”

Açıklanan tebliğ kapsamında, her bir metrekare için kamu lojmanları kirası kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlarda 3,07 lira, kalorifersiz konutlarda 4,80 lira ve kaloriferli konutlarda ise 6,30 TL olarak belirlendi. Bu bedellere ek olarak, aylık her bir metrekare için kaloriferci, apartman görevlisi ya da her ikisinin de kurum ve kuruluşlarca karşılandığı konutlardan 0,74 lira kira bedeli alınacak.

YAKIT BEDELİ KAÇ TL?

Kamu Konutları Kanunu ile Kamu Konutları Yönetmeliği kapsamındaki kurum ve kuruluşların yurt içindeki kaloriferli konutlarından yakıtı kurum ve kuruluş tarafından tedarik edilenlerde oturanlardan ısı pay ölçer veya kalorimetre cihazı montajı yapılmamış konutlarda, her bir metrekare için 2,52 TL yakıt bedeli kiraya ek olarak tahsil edilecek.

6 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete’de yer alan habere göre, tebliğ kapsamında, her bir metrekare için kamu lojmanlarının kirası kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlarda 3,07 TL, kalorifersiz konutlarda 4,80 TL ve kaloriferli konutlarda ise 6,30 TL olarak belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir