Dünyanın En Güzel Sahil Kasabaları

Dünyanın En Güzel Sahil Kasabaları

Dünyanın En Güzel Sahil Kasabaları Detaylar Haberimizde…
Dünyanın en güzel sahil kasabaları günümüzde şehirlerin karmaşasından bunalan birçok insan daha sessiz ve sakin vakit geçirebilecekleri tatil yerlerini tercih ediyor. Dünyanın değişik bölgelerinde bu tarz tatilleri tercih eden kişilerin ziyaret edebileceği hem sakinlikleri hem de doğal güzellikleri ile adeta masalları anımsatan çok sayıda kasaba ya da köy var.

Amerika’daki balıkçı köylerinden Avrupa’daki uçurumun tepesindeki kasabalara kadar, işte dünyanın en güzel sahil kasaba ve köyleri…

Positano / İtalya 

Dünyanın En Güzel Sahil Kasabaları haberimizde sıra İtalya’da Napoli kentinin güneyinde bulunan Amalfi kıyılarının en ünlü kasabası olan Positano, gizli kalmış bir cenneti andırıyor. Sirenuse adalarının karşı tarafında bulunan ve dik yamaçlar üzerinde kurulmuş olan bu muhteşem güzellikteki kasabada, rengarenk evler ve daracık sokaklarda İtalyan esintisini her adımda hissetmek mümkün. Positano, İtalyan kültürünü keşfetmek isteyenlerin yanında lüks bir tatil keyfi yaşamak isteyen zengin turistlerin de favori tatil rotaları arasında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir