Angelina Jolie ve Brad Pitt’in Velayet Davasında Karar

Angelina Jolie ve Brad Pitt’in Velayet Davasında Karar

Jolie Tepki Gösterdi

Angelina Jolie, Brad Pitt’le süren velayet davasında yer alan jüriyi eleştirdi. Oscar’lı oyuncu, mahkemede jürinin çocuklarının tanıklık etmesine izin vermeyişine tepki gösterdi. Davaya bakan yargıcı dava dışı bırakmaya çalışan Jolie, pazartesi günü mahkemeye sunduğu dosyada, yargıcın, geçici bir karar vermeden önce çocukların güvenliği ve refahıyla ilgili olduğunu söylediği kanıtları dinlemeyi reddettiğini söyledi. Belgelerde, bu kanıtın ne olabileceği konusunda ayrıntılı bilgi yer almıyor. Oyuncu ayrıca, yargıcın California mahkemeleri yasasının bir bölümünü “yeterince dikkate almadığını” söyleyerek, velayetin aile içi şiddet geçmişi olan bir kişiye verilmesinin çocuğun yüksek yararına zarar vereceğini belirtti. Ünlü oyuncunun, başvurusunda neyi kastettiği hakkında ayrıntı verilmedi, ancak avukatları mart ayında, ek bilgi içerdiği iddia edilen mühürlü bir belgeyi mahkemeye sundu.

Brad Pıtt, FBI Soruşturmasında Aklandı

Jolie, Pitt’e 2016 yılında boşanma davası açmıştı. Dava, çocuklarıyla birlikte Fransa’dan Los Angeles’a uçtukları özel uçakta Pitt ile çocuklar arasında geçen tartışma sonrası gelmişti. Jolie, o dönem 15 yaşında olan en büyük çocukları Maddox’a eski eşinin şiddet uyguladığını öne sürmüştü. FBI soruşturmasına tabi tutulan Pitt, çocuğa şiddet suçundan aklanmıştı. Jolie’nin iddiası, mahkeme jürisinin “çocukları dinlemeyi reddetmesi” üzerine kuruluydu. Ünlü oyuncu, jüri üyelerini; çocukların velayet konusunda deneyimlerini, ihtiyaçlarını ve isteklerini dikkate almamakla suçladı.

Altı Çocukları Var

Jolie ve Pitt çiftinin 17 yaşında Pax, 16 yaşında Zahara ve 14 yaşında Shiloh ile 12 yaşında ikizleri Vivienne ve Knox adında çocukları bulunuyor. En büyük oğulları Maddox, 19 yaşında olduğu için velayet konusunun dışında kalıyor. Pitt’in avukatları, Jolie’nin aksine mahkeme başkanını savunarak, yargıcın son altı ayda adil bir şekilde kapsamlı bir yargılama yürüttüğünü, uzmanlar ve duyarlı tanıkları dinledikten sonra geçici bir karara vardığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir