2021 Yılında Gidilecek Yeni Tatil Rotaları

2021 Yılında Gidilecek Yeni Tatil Rotaları

2021 yılında mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri sizler için sıraladık…

Marakeş, Fas

Burası yüzlerce yıldır yazarların, prenslerin ve sanatçıların ilham bulmak için akın ettiği gizemli bir dünya… Attığınız her adımda, renk cümbüşüyle karşılaşıyorsunuz. Egzotik alanda çarşıları ve birçok tarihi yerleriyle ülkenin renkli şehirlerinden biridir.

Costa NavarIno, Yunanistan

Yunanistan’in Messinia bölgesinde çevre dostu olarak amaçlanmış, batıya bakan çarpıcı bir konumda yer alıyor. Yaklaşık olarak 130 hektar içinde muhteşem kumsallar ve kristal berraklığında İyon Denizi’ne bakıyor ve yemyeşil zeytin ağaçlarının içinde yer alıyor. Luxury Collection grubuna bağlı olup Resort “The Romanos”lar tarafından açıldı. Güzel döşenmiş odaları, deniz manzaralı veya golf sahası manzaralı olarak seçebilirsiniz. Yüzme sonrası ya da yemek öncesi içeceğinizi yudumladığınız terasınız İyon Denizi manzarasının tadını çıkarmak için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Bali, Endonezya

Güneş yüzünü gösterince kalbi kıpır kıpır atan doğanın, dalgaların sesiyle dans eden yaprakların, otantik yaşamın, sörfün, sonsuzluk havuzlarının, çılgın yöresel dansların, tapınakların, otellerin, her sabah karıncalara bile yemek bırakan güzel insanların adası Bali… Adaya adım atınca bu yeşil ve mavinin eşsiz uyumu sizi karşılıyor.

Toskana, İtalya

Toskana bölgesi tepeler ve üzüm bağları, zeytin ve selvi ağaçları, alabildiğine uzanan ufku, sis kaplı tepeler üzerine yerleşmiş zengin kahverengi taş evleri ve tepeüstü kasabaları ile 2021 yılında mutlaka ziyaret edilebilecek romantik yerlerden biridir. Tartışmasız İtalya’nın en zengin kültürel bölgesi olup Floransa, Siena, Chianti, Montalcino ve Montecatini en bilinen şehirleri arasında yer almaktadır.

2021 Yılında Gidilecek Yeni Tatil Rotaları

Addis Ababa, Etiyopya

Etiyopya ve Afrika Birliği’nin başkentidir. Yaklaşık 80 farklı dilin konuşulduğu şehirde Hristiyan, Müslüman ve Yahudi toplulukları yer alıyor. Deniz seviyesinden yaklaşık olarak 2.500 metre yüksekte olan Addis Ababa’ya yeni yerler keşfetmek isteyenler için oldukça ilginç bir yerdir. Geniş caddeler ve modern yüksek binaların yanında geleneksel kulübeleri ve gecekondu mahalleleri de bulunduran kent yumuşak bir iklimi vardır.

Barcelona

Mimar Antoni Gaudí’nin şehri olarak da anılan Barcelona, aynı zamanda İspanya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Sanatsal ve tarihi güzellikler ile dolup taşan şehir, yaz dönemlerinde bir başka güzel. Ferah caddeleri, sıcak atmosferi, uzun kumsalı, denizi ve gurme tatları ile dikkat çeken Barcelona, her gezginin mutlaka görmesi gereken bir yer olarak bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir